Хаю-хай, с вами Schools.by!

Тыдзень беларускай мовы і літаратуры 2016-2017

Дата: 18 октября 2016 в 22:30, Обновлено 13 марта 2017 в 11:28

13 кастрычніка 2016 года ў рамках “Тыдня беларускай мовы” вучні 8, 10 класаў разам з настаўнікам беларускай мовы і літаратуры Балабушка Л. Я. падрыхтавалі і правялі моўны турнір “Пакуль жыве мова, жыве народ!”.

Тры каманды самых лепшых знаўцаў беларускай мовы спаборнічалі паміж сабой, дэманстравалі сваю эрудыцыю і добрае веданне таямніц і скарбаў беларускай мовы, гісторыі і культуры беларускага народа. Удзельнікі мерапрыемства прыйшлі да высновы: “Сапраўды, пакуль жыве мова, жыве народ!”.

14 кастрычніка 2016 года адбылося цікавае мерапрыемства, прысвечанае 120-годдзю са дня нараджэння К. Крапівы “Я – пякучка-крапіва…”. Вучні 10 “В” класа прынялі актыўны ўдзел у мерапрыемстве. Чыталі, інсцэніравалі байкі К. Крапівы, удзельнічалі ў віктарыне па творчасці К. Крапівы. Аформілі выставу малюнкаў да баек. Закончылася мерапрыемства музыкальным нумарам.

Падрыхтавала мерапрыемства настаўніца беларускай мовы і літаратуры Масюк Ірына Віктараўна.

ФОТАздымкі тыдня

22.02.2017 года ў рамках тыдня беларускай мовы для вучняў 5-х класаў быў праведзены брэйн-рынг “З рога ўсяго многа”. Было цікава і займальна!